AXENDA / NOVASInicio
  • 30 Marzo 2019. Hora: 08:00. Asturias prehistórica e medieval

    Viaxamos pola Asturias medieval e prehistórica

    Viaxe 256

    Lugo - (Avilés-Gijón) - Villaviciosa e Valdediós - Colunga (Lastres) - Ribadesella (comida). Pola tarde, Cova de Tito Bustillo (ó lado de Ribadesella) - Arriondas (hotel).
    Cangas de Onís e arredores (a 2-4 km) - Covadonga (a 11 km. e sen subir ós Lagos). Comida en Cangas de Onís. Pola tarde, regreso a Lugo, por Infiesto (Piloña), Nava, Pola de Siero, (Oviedo, bordeando polo N.) e Avilés.  

  • 17 Marzo 2019. Hora: 09:00. Terras do Eume

    Viaxamos de Teixido a Bares

    Viaxe 255

    De Teixido a Bares: S. Andrés de Teixido - Miradoiros da Capelada (Vixía Herbeira) - Cariño  – Ortigueira - Estaca de Bares e muiños de torrenteira - Serra Faladoira - As Pontes.

  • 13 Marzo 2019. Hora: 19:30. Salón de Actos da Casa do Saber

    Comezan as Sesións de Filmoteca, en colaboración co CGAI-Filmoteca de Galicia

    Sesións de Filmoteca: Kenji Mizoguchi

    Tralo convenio asinado entre a AGADIC  e o  Club Cultural Valle-Inclán para o ano 2019,  volven as  “Sesións de Filmoteca”,  programadas en  colaboración co CGAI- Filmoteca de Galicia.
    Iniciaranse cun ciclo dedicado ao cineasta xaponés Kenji Mizoguchi  que se desenvolverá de acordo co seguinte programa:
    * Día 13 de marzo: El intendente Sansho.
    * Día 20 de marzo: Cuentos de la luna pálida.
    * Día 27 de marzo: Los amantes crucificados.
    As proxeccións terán lugar no Salón de Actos da Casa do Saber, Vicerreitorado, en sesións de 19:30 horas.
    Entrada libre, ata completar aforo,  para socios do Club Cultural Valle-Inclán e comunidade universitaria. Resto do público, 1€.
    Non se permitirá a entrada na sala iniciada a proxección
     

  • 07 Marzo 2019. Hora: 19:30. Salón de Actos do Pazo de San Marcos, Deputación Provincial.

    Ciclo de Cine Marzo de Muller

    Ciclo Cine Marzo de Muller

    O Club Cultural Valle-Inclán organiza o ciclo de cine “Marzo de Muller” que se desenvolverá  en VOSE, de acordo co seguinte programa:
    * Día 7 de marzo: La cazadora del águila, de Otto Bell, USA, (2016). Un dos mellores documentais do ano 2016, segundo media ducia de festivais.
    * Día 14 de marzo: Fatima, de Philippe Faucon, Francia,( 2015). Tres premios César do cine francés, mellor película, mellor guión e mellor actriz revelación.
    * Día 21 de marzo: En la sombra, de Fatih  Akin, Alemaña (2017).  Festival de Cannes: Mellor actriz (Diane  Kruger); Globos de Ouro: Mellor película de fala non inglesa: Dous  Premios do Cinema Alemán de 5 nomeamentos, incluíndo mellor película; Critics  Choice  Awards: Mellor película de fala non inglesa e  Satellite  Awards: Mellor  película de fala non inglesa e  Mellor Actriz  (Kruger) 
    * Día 4 de abril: 1945, de  Ferenc Török, Hungría, (2017). Sete premios a mellor película en otros tantos festivais de cinema xudeu.
    Todas as proxeccións no Salón de Actos da Deputación Provincial, en sesión de 19:30 horas.
    Entrada libre e de balde, ata completar aforo.